SZKOLENIA

Te szkolenia możesz zorganizować u siebie w klubie. Skontaktuj się, aby ustalić termin i warunki.

MOBILNOŚĆ I ELASTYCZNOŚĆ W TRENINGU SIŁOWYM - wprowadzenie do systemu Flexible Steel

Czas: 5h

Szkolenie poprowadzą jedyni Polacy należący do Flexible Steel International Leadership oraz instruktorzy StrongFirst:

Andżelika Stefańska-Kowalik  – StrongFirst Team Leader / Flexible Steel FSIS / FMS / GFM2.

Piotr Kowalik – instruktor StrongFirst SFG2 / SFB / SFCombat / Flexible Steel FSIS / FMS / GFM2.

 

FLEXIBLE STEEL to mobilność, rozciągnięcie i siła w jednym! System ten opracował Jon Engum, jeden z najbardziej doświadczonych i liczących się na świecie Masterów StrongFirst oraz Grandmaster Teakwondo 8 dan.

DLA KOGO:

Szkolenie Flexible Steel jest dla wszystkich, chcących poznać program poprawy elastyczności, który nie poświęca siły kosztem mobilności i mobilności kosztem siły. Ta wiedza dedykowana jest zarówno:

 • osobom chcącym poprawić swoje zakresy, aby bezpieczniej móc wykonywać skomplikowane i wymagające odpowiedniej mobilności ćwiczenia z ciężarami,
 • trenerom pracującym z osobami posiadającymi pewne ograniczenia ruchowe wynikające z zasiedziałego stylu życia,
 • zawodnikom trenującym siłowo oraz kulturystycznie, którzy chcą zachować zdrowy balans w ciele oraz zwiększyć zakres pracy mięśni,
 • osobom już elastycznym, które chcą odczuć szereg korzyści wynikających ze wzmocnienia
 • posiadanych zakresów, jak i fighterom sportów i sztuk walki, aby zrównoważyć postawę ciała dominującą w tej dyscyplinie.

FLEXIBLE STEEL – CZYM JEST:

Flexible Steel to kompleksowy system treningowy którego głównym przesłaniem jest “Nie pozwól by twoja siła wpływała niekorzystnie na twoją elastyczność, ani żeby twoja elastyczność powodowała braki w sile. Bądź zarówno silny jak i elastyczny perfekcyjnie równoważąc obie cechy.”

PAVEL TSATSOULINE, światowej klasy autorytet w dziedzinie treningu siłowego,  założyciel StrongFirst:

„Flexible Steel is my favorite stretching book. Jon Engum reached his forties before he reached his first split. Follow his remarkable journey and achieve the flexibility you never thought possible”

FLEXIBLE STEEL – CZYM NIE JEST:

Flexible Steel to nie alternatywa ani konkurencja dla czegokolwiek innego istniejącego na dzisiejszym rynku. System Flexible Steel wykorzystuje wiele idei z różnych sposobów treningowych i bezproblemowo układa je w logiczną i stopniowaną kolejność.

OFICJALNE STRONGFIRST KETTLEBELL WORKSHOPS

Więcej szczegółów o szkoleniach sygnowanych StrongFirst znajdziesz na specjalnej stronie:

STRONGFIRST WORKSHOP

Jeśli chcesz zorganizować takie szkolenie w swoim klubie, skontaktuj się ze mną.

WARRIOR STRENGTH – kettlebell w sportach i sztukach walki

Czas: 5h

Szkolenie prowadzą specjaliści treningu Chińskich Sztuk Walki -tradycyjny styl Choy Lee Fut Kung Fu, wolna walka San Da oraz chińskie zapasy Shuai Jiao.

Andżelika Stefańska-Kowalik – StrongFirst Team Leader, Choy Lee Fut Hung Sing Gwoon Instructor

Piotr Kowalik – instruktor StrongFirst SFG2 / SFB, Choy Lee Fut Wing Sing Tong Instructor (czarny pas Kung Fu).

Oboje przez lata byli reprezentantami Kadry Narodowej Wushu i wielokrotnymi medalistami mistrzostw rangi światowej i ogólnopolskiej. Aktualnie prowadzą Szkołę Sztuk Walki IRBIS oraz związani są ze szkołą siły StrongFirst. Uczestnicy wielu specjalistycznych kursów w dziedzinie budowania siły w treningu zawodników sportów i sztuk walki, m.in. StrongFirst Combat, Kettlebells For Kombat Sport, Trembling Shock, a także zaawansowanych szkoleń Plan Strong oraz Strong Endurance z Pavlem Tsatsoulinem.

Odważniki kulowe kettlebell to stare rosyjskie narzędzie do budowania niesamowitej siły i ogromnej wytrzymałości, a jak wiadomo te cechy odgrywają kluczową rolę w sztukach i sportach walki. Jak pilnować dobrej techniki, które ćwiczenia wybrać oraz jak zaprogramować trening kettlebell, aby osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty w swoim sporcie dowiesz się na tym szkoleniu.

Filozofia StrongFirst nie dotyczy jedynie treningu siłowego. Opracowana przez Pavla Tsatsouline’a metoda Hardstyle, dziś zdobywająca olbrzymią popularność w treningu budowania siły i wytrzymałości, ma swoje korzenie wywodzące się właśnie ze sztuk walki, a konkretnie karate. Właściwa praca z oddechem, sekwencje napięcia i relaksacji – m.in. te cechy łączą metodykę treningu siłowego Hardstyle z treningiem walki.

Warrior Strength pokaże Ci jakie ćwiczenia należy umieścić w treningu dedykowanym fighterom każdego stylu. Moduły szkolenia podzielone są na te dedykowane stójce oraz rzutom i pracy w parterze. Wszytko po to, aby nauczyć Cię jak budować siłę uderzeń, kopnięć oraz całego ciała, która ostatecznie decyduje i przesądza o wyniku całej walki.

W programie szkolenia:

 • Krótkie omówienie niezbędnych ćwiczeń podstawowych (KB Deadlift, Swing, Squat)
 • Relacja między napięciem i relaksacją w treningu siłowym oraz treningu walki
 • Grinds & Ballistics – czyli różnice w treningu siły zapaśnika i eksplozywnej mocy stójkowicza
 • Maksymalne napięcie dla budowania siły ciała oraz kuloodpornego brzucha potrzebnego nawypadek przyjęcia uderzenia, a także mocy ostatnich centymetrów każdego uderzenia i kopnięcia
 • Ćwiczenia zaawansowane z naciskiem na: stabilną postawę w walce, właściwy oddech przeponowy, dynamikę i moc uderzeń oraz kopnięć
 • Zwiększenie zasięgu uderzeń i kopnięć – metody Flexible Steel
 • Stabilna pozycja w trakcie kopnięć oraz mocny nadgarstek do silniejszych uderzeń
 • Trening spokojnego umysłu, koncentracji i precyzji w momencie zmęczenia fizycznego występującego w walce
 • Jak przygotować ciało do treningu i jak właściwie zakończyć trening
 • Czego unikać w treningu uzupełniającym w sztukach i sportach walki
 • Planowanie treningu siły i wytrzymałości siłowej zgodnie z protokołem STRONG ENDURANCE